Koncert „Solidarni z Ukrainą” był wyrazem wsparcia dla tych, którzy walczą o wolność na jej terytorium, ale także dla tych, którzy znaleźli schronienie w regionie tarnowskim i każdego dnia tęsknią za swoją ojczyzną.

Po raz pierwszy na wspólnej scenie wystąpili – Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, MONK, Artyści Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży, Sławek Ramian  i grupa „Znów wędrujemy”, Chór Oratoryjny PARADISCO, Tarnowski Chór GOS.PL, SOLski Chór, a także artyści z Ukrainy.

Prowadzono zbiórkę pieniędzy na wsparcie dla obywateli Ukrainy przybywających w Tarnowie i okolicznych miejscowościach. Ogółem udało się zebrać 5,7 tys. zł. Kwotę tę dyrektor CSM Anna Chmura przekazała Tomaszowi Kicie prezesowi Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego, która w naszym regionie zajmuje się udzielaniem niezbędnej pomocy naszym przyjaciołom z Ukrainy.

Zebrana w Mościcach kwota zostanie przeznaczona na sfinansowanie leków na podstawie recept i okularów dla osób, które tego potrzebują.
Przypomnijmy, że współorganizatorami koncertu byli: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, Pałac Młodzieży w Tarnowie i Fundacja Centrum Perspektyw.